اهداف رزم انتظاران

اهداف سبک رزم انتظاران حضرت مهدي ،عج، از دو جنبه قابل بررسي است:

الف. جنبه ي جسماني

ب. جنبه ي روحاني

که به بررسي اين دو موضوع مي پردازيم

الف – جنبه جسماني: ما براي ساختن جسم نياز به ابزارهايي داريم که در مطالب گذشته در مورد اين ابزارها صحبت کرديم که اهم آنها عبارتند از:

•  تکنيکهاي فردي و جمعي در زمينه ي کاراته

•  تکنيکهاي انتخابي از ورزش کشتي کچ که در اين قسمت داراي تجربه اي 45 ساله هستيم.

•  همچينين ابداع تکنيکهاي جديد که بتوان در اين راستا بهره ي بهتري از آنها گرفت.

ب – جنبه روحاني: که مهمترين هدف ما از اين سبک جنبه ي روحاني است. زيرا که روح سالم مي تواند بدني سالم بسازد. در اين راستا با وجود نزديکي محل باشگاه به مسجد کار ما آسانتر شده است. زيرا بهترين و ارزشمندترين محل براي سيقل دادن و تجلي دادن به روح مسجد است. همچنين با برگزاري کلاسهاي قرآن و سعي در عمل به آن و همينطور خواندن دعاهاي وارده و برگزاري کلاسهاي احکام سعي مي کنيم که به هدف والاي خود يعني ساختن روح و نزديکي آن به خداوند تبارک و تعالي برسيم.

انشاءالله

 


معرفي سبک و ارتباط آن با انتظار فرج امام زمان ارواحناه فداه

سبک رزم انتظاران حضرت مهدي صاحب الزمان ،عج، تلفيقي از يک سبک کاراته جهاني و تکنيکهاي رزمي مي باشد که تجربه اي 45 ساله از رشته کشتي کچ را به همراه دارد. اين سبک بنا به تفکر فرهنگي، ديني و ورزشي اينجانب پايه ريزي شده است و از آنجايي که هدف اصلي ورزش ساختن جسم و روح و در نهايت به عرصه کشيدن انسانيت در سطح جامعه است. سعي خود را بر آن داشتيم که در اين سبک از ابعاد اخلاقي هم استفاده کنيم زيرا که جامعه ي ما نياز به انسانهايي خود ساخته و توانگر براي اداره ي امور دارد و در همين راستا چون در زمان انقلاب و جنگ تحميلي ما با فرهنگ بسيج ارتباط تنگاتنگ داشتيم، براساس نياز به خط ولايي و دفاع از مکتب ولايي اين سبک را ابداع کرديم تا بتوانيم جوانان سلحشور و پرتحرک جامعه را بيشتر به سوي انتظار فرج حضرت ولي عصر ،ارواحناه فداه، هدايت کنيم. لازم است اين مطلب را هم متذکر شوم که انتخاب اين رشته که تلفيقي از کاراته و تکنيکهاي رزمي است بدين منظور بود که جوانان ما بتوانند با سيماي سربازي آقا امام زمان ،عج، در عرصه ي ورزشهاي رزمي خودنمايي کنند و احسن ها را بر زبان مردم بياورند و به جهانيان انسانيت را نشان دهند و بايد گفت همين جوانان با همين طرز تفکر توانستد در هشت سال دفاع مقدس با تکيه بر نيروي ايمان و سلامتي جسم دنياي کفر را به زانو در آورند. بر همين اساس و با همين ابزار ما تلاش مي کنيم که سفره ي انتظار را گسترش داده و انشاا... انقلاب اسلامي را به انقلاب جهاني حضرت مهدي ،عج، اتصال دهيم.

به اميد روزي که خداوند به ما لياقت بدهد که در کنار رهبر عزيزمان پرچم انقلاب را به دست صاحب آن تقديم کنيم و در رکاب آن حضرت به درجه رفيع شهادت نائل آييم.

انشاءالله